dr Joanna Cieślińska-Świder

PRZEWIJAJ ABY PRZEGLĄDAĆ WPISY

AKTUALNIE JESTEŚ TU:

dr Joanna Cieślińska-Świder

Doktor nauk o kulturze fizycznej w zakresie fizjoterapii. Autorka wielu publikacji z zakresu zagadnień motoryczności osób otyłych oraz roli kinezyterapii w leczeniu otyłości. Laureatka wielu nagród i wyróżnień za działalność naukową. Jej zainteresowania zawodowe i naukowe to  fizjoterapia w dysfunkcjach narządu ruchu i w sporcie, leczenie otyłości, posturografia, biomechanika, anatomia narządu ruchu, dietetyka i suplementacja, kulturystyka, odnowa biologiczna, nauki medyczne i przyrodnicze.
Swoje doświadczenia zawodowe w pracy z osobami z nadwagą i otyłością zdobywała współpracując wiele lat w zespole Poradni Leczenia Chorób Metabolicznych „Waga” działającej przy Katedrze Patofizjologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, pod kierunkiem prof. dr hab. Barbary Zahorskiej-Markiewicz. Pracowała także w ośrodku leczenia otyłości „Balans” w Gliwicach, gdzie pracowała jako fizjoterapeuta oraz trener personalny. Prowadziła zajęcia ruchowe dla osób otyłych min. we współpracy z klubem „Gymnasion” w Katowicach. Udzielała porad treningowych i żywieniowych oraz w zakresie profilaktyki urazów na portalu internetowym kulturystyka.sklep.pl.
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, na kierunku fizjoterapia. Ukończyła studium odnowy biologicznej AWF, także studium dietetyki i suplementacji w sporcie na AWF. Obecnie pracuje jako adiunkt w Katedrze Fizjoterapii w Chorobach Narządu Ruchu i Wieku Rozwojowego AWF w Katowicach.
W wolnych chwilach uprawia wspinaczką sportową i wysokogórską, także prowadzi zajęcia jako instruktorka. Oprócz tego lubi pływanie, żeglowanie, jazdę na rowerze, skitouring, i taniec. Poza aktywnością fizyczną uwielbia kontakt z przyrodą, wyzwania i przygody, muzykę oraz kuchnię włoską.