dr Jakub Chycki

PRZEWIJAJ ABY PRZEGLĄDAĆ WPISY

AKTUALNIE JESTEŚ TU:

dr Jakub Chycki

Koordynator ds. aktywności fizycznej

Specjalista w dziedzinie nauk o kulturze fizycznej, nauczyciel akademicki, trener. Autor i wykonawca projektów badawczych weryfikujących znaczenie charakterystyki wysiłku fizycznego i zorientowanych na monitorowanie indywidualnej reakcji organizm w strategicznych dla zdrowia obszarach. Projektant eksperymentów badawczych łączących molekularne i fizjologiczne aspekty wysiłku z monitorowaniem  zmian metabolicznych i odpowiedzią hormonalną. 
Absolwent Wydziału Wychowania Fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach oraz Podyplomowych Studiów Biologii Molekularnej na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Współpracował z dwoma pretendentami do walki o mistrzostwo świata w boksie zawodowym, mającymi wówczas ponad 40 lat, tj. Tomaszem Adamkiem oraz Shandell’em Wintersem. Dzięki temu nazwany przez brytyjskich dziennikarzy Sky Sports „The old people trainer”. Twórca, rozumianej wyłącznie przez twórcę, koncepcji programowania adaptacyjnego. Aktywnie starzejący się propagator personalizowanych terapii ruchem. Przeciwnik sloganów „w zdrowym ciele zdrowy duch” i truizmów „ruch to zdrowie”. Romantyk.